Filtru odpovídá celkem 17 škol
Zvolen okres Šumperk Zrušit výběr okresu
Druh školy (5)
Jazyková škola , Střední škola , Gymnázium , Vyšší odborná škola , Praktická škola
Obor (71)
Jednoleté studium cizího jazyka , Gymnázium , Ekonomické lyceum , Obchodní akademie , Informační technologie (Informatika v ekonomice) , Obchodní akademie (Finanční a podnikatelská gramotnost) , Pečovatelské služby , Potravinářská výroba (Cukrářské práce) , Potravinářské práce (Pekařské práce) , Práce ve stravování , Praktická škola dvouletá , Prodavačské práce , Provozní služby , Kadeřník , Nábytkářská a dřevařská výroba , Nábytkářstvá a dřevařská výroba , Obchodník , Obráběč kovů , Podnikání , Prodavač , Provozní technika , Strojní mechanik (zámečník) , Truhlář , Agropodnikání , Cestovní ruch , Ekologie a životní prostředí , Veřejnosprávní činnost , Elektrotechnika , Kuchař-číšník , Opravářské práce , Sociální činnost (Sociální činnost-sociálně správní činnost) , Sociální činnost (Sociální činnost - sociálně výchovná činnost) , Stravovací a ubytovací služby (Kuchařské a číšnické práce) , Zahradnické práce (Aranžérské a zahradnické práce) , Zahradník (Zahradník pro aranžování a okrasné zahradnictví) , Zemědělec-farmář (Farmář-farmářka,zaměření mechanizátor nebo chovatel) , Elektrikář , Elektrotechnické a strojně montážní práce , Mechanik elektrotechnik , Mechanik seřizovač , Nástrojař , Opravář zemědělských strojů (Opravář - řidič a svářeč) , Podkovář a zemědělský kovář (Kovář a podkovář) , Podnikání (Živnostník) , Zemědělec - farmář (Provoz farmy a chov koní) , Praktická škola jednoletá , Elektrikář - silnoproud (Elektrikář) , Instalatér , Klempíř , Logistické a finanční služby , Mechanik opravář motorových vozidel (Mechanik opravář kolejových vozidel) , Mechanik strojů a zařízení , Provozní elektrotechnika , Stavebnictví (Stavitelství) , Strojírenství , Tesař , Zednické práce , Zedník , Zdravotnický asistent , Grafický design , Informační technologie , Průmyslový design , Technické lyceum , Informační technologie (Aplikace výpočetní techniky) , Autoelektrikář , Autolakýrník , Autotronik , Dopravní prostředky , Karosář , Mechanik opravář motorových vozidel , Diagnostika silničních vozidel

Seznam škol v okrese Šumperk

Základní škola a střední škola Pomněnka o.p.s.
Šumperk
Praktická škola

Praktická škola jednoletá

DOD : 20.11. 2014. Budova bezbariérová, rehabilitace.
Vyšší odborná škola a Střední škola automobilní, Zábřeh, U Dráhy 6
Zábřeh
Střední škola

Dopravní prostředky , Autotronik , Autoelektrikář , Autolakýrník , Karosář , Mechanik opravář motorových vozidel

Vyšší odborná škola

Diagnostika silničních vozidel

DOD : každou pracovní středu 14 - 16 hod. (11/14 - 2/15), další DOD vyhlášeny obvykle na sobotu v měsíci XI/14 a I/15. Ubytování ve vlastním domově mládeže, pokoje maximálně pro 3 osoby, bezdrátové připojení k internetu. Informace o stravování : cena samostatného oběda pro žáka, studenta : 29 Kč, cena celodenní stravy : 96 Kč.
Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola, Šumperk, Gen. Krátkého 1
Šumperk
Střední škola

Elektrotechnika , Grafický design , Informační technologie , Průmyslový design , Strojírenství , Technické lyceum

Vyšší odborná škola

Informační technologie (Aplikace výpočetní techniky)

DOD : SPŠ - obory vzdělání : Grafický design, Průmyslový design : 20.10. - 23.10. 2014. Obory : Strojírenství, Elektrotechnika, Informační technologie, Technické lyceum : 1.12. - 5.12. 2014. VOŠ - obor vzdělání : Informační technologie - 18.3. 2015.
Střední zdravotnická škola, Šumperk, Kladská 2
Šumperk
Střední škola

Zdravotnický asistent

DOD : 3.12.2014 ( 12.00 - 17. 00 hod.), 14.1. 2015 ( 13.00 - 17.00). Cena za oběd : 30 Kč. Pro ubytované na DM je zajištěno celodenní stravování za cca 2000 Kč měsíčně. Absolventi školy nacházejí uplatnění ve zdravotnických a sociálních zařízeních našeho regionu i v celé ČR nebo pokračují v odborném studiu na VOŠ a VŠ. Ve školním roce 2015/2016 plánujeme otevřít dvě třídy denního studia oboru Zdravotnický asistent, ukončeného maturitní zkouškou.
Střední škola železniční a stavební, Šumperk, Bulharská 8
Šumperk
Střední škola

Stavebnictví (Stavitelství) , Strojírenství , Mechanik strojů a zařízení , Elektrikář - silnoproud (Elektrikář) , Instalatér , Klempíř , Mechanik opravář motorových vozidel (Mechanik opravář kolejových vozidel) , Tesař , Zedník , Zednické práce , Logistické a finanční služby , Provozní elektrotechnika

DOD: 14.1. 2015 od 8.00 hod. do 17.00 hod. Oběd : 27 Kč, bezbariérový přístup (výtah), výkon praktické výuky ve vlastních dílnách.
Střední škola, Základní škola a Mateřská škola Šumperk, Hanácká 3
Šumperk
Střední škola

Praktická škola dvouletá , Praktická škola jednoletá

DOD: škola neorganizuje , rodiče mohou školu navštívit po předchozí telefonické domluvě.
Střední škola technická a zemědělská, Mohelnice, 1. máje 2
Mohelnice
Střední škola

Mechanik seřizovač , Elektrikář , Nástrojař , Obráběč kovů , Opravář zemědělských strojů (Opravář - řidič a svářeč) , Podkovář a zemědělský kovář (Kovář a podkovář) , Zemědělec - farmář (Provoz farmy a chov koní) , Elektrotechnické a strojně montážní práce , Mechanik elektrotechnik , Podnikání (Živnostník) , Provozní technika

DOD: 10.12. 2014 a 14.1. 2015. Ubytování na DM SŠTZ Mohelnice ( Žádlovice) / - 750 Kč/měsíčně , strava 86 Kč/den. Ubytování na DM OA Mohelnice - 990 Kč/měsíčně, strava 87 Kč/den.
Střední škola sociální péče a služeb, Zábřeh, nám. 8. května 2
Zábřeh
Střední škola

Sociální činnost (Sociální činnost - sociálně výchovná činnost) , Sociální činnost (Sociální činnost-sociálně správní činnost) , Kuchař-číšník , Zahradník (Zahradník pro aranžování a okrasné zahradnictví) , Zemědělec-farmář (Farmář-farmářka,zaměření mechanizátor nebo chovatel) , Opravářské práce , Stravovací a ubytovací služby (Kuchařské a číšnické práce) , Zahradnické práce (Aranžérské a zahradnické práce) , Sociální činnost (Sociální činnost - sociálně správní činnost) , Sociální činnost (Sociální činnost - sociálně výchovná činnost) , Podnikání , Podnikání

DOD: 12.12. 2014 od 8.00 do 17. 00 a 24.1. 2015 od 9.00 do 12.00 hod. Cena za 1 oběd 26 Kč, celodenní strava 80 Kč , k dispozici i kuchyňka. Pro vzdělání v oborech E je třeba doporučení ped.psych.poradny nebo spec.ped.centra. Nástavbové studium je pro žáky vyučené v jakémkoliv oboru skupiny H. U maturitních oborů bude v hlavním jazyce angličtina.
Střední průmyslová škola elektrotechnická, Mohelnice, Gen. Svobody 2
Mohelnice
Střední škola

Elektrotechnika

DOD - 28.11. 2014, 16.1. 2015; PZ - 22.4. 2015, 23.4. 2015. Vyhl. 50/78Sb.§5;wifi;nová laboratoř; výuka na moderních zařízeních; vysoká úspěšnost na VŠ; nízká nezaměstnanost absolventů. Stravování a ubytování v objektech OA Mohelnice.
Střední odborná škola, Šumperk, Zemědělská 3
Šumperk
Střední škola

Agropodnikání , Cestovní ruch , Ekologie a životní prostředí , Veřejnosprávní činnost

DOD : 20. listopadu 2014, 16. ledna 2015. Celodenní strava: 95 Kč, oběd 30 Kč. V případě ubytování na DM možnost připojemí na internet ve všech pokojích, DM přímo v areálu školy. Cestovní ruch je možné zaměřit na hotelový provoz. Pro přijetí na obor Ekologie a životní prostředí a Agropodnikání je nutné lékařské doporučení.
Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, Šumperk, Gen. Krátkého 30
Šumperk
Střední škola

Nábytkářstvá a dřevařská výroba , Obchodník , Kadeřník , Obráběč kovů , Prodavač , Strojní mechanik (zámečník) , Truhlář , Nábytkářská a dřevařská výroba , Podnikání , Provozní technika

DOD : 4.12. a 11.12. 2014 od 8.00 do 17.00 hod. PZ u maturitních oborů s průměrem nad 2,50 - školní test OP a PO. U oboru vzdělání prodavač a obchodník zdravotní průkaz. Obor prodavač je vhodný i pro OZP. U oborů strojní mechanik, truhlář, prodavač, obráběč kovů - pouze ukončená PŠD. Info o ubytování - www.edusum.cz a www.vsps-su.cz. Pro vyučené možnost pokračovat v nástavbových oborech bez PZ. Další vzdělávání - získání dílčí kvalifikace, svářečského průkazu, rekvalifikační kurzy. ZM u maturitních oborů. ZV u oborů s výučním listem.
Odborné učiliště a Praktická škola, Mohelnice, Vodní 27
Mohelnice
Střední škola

Pečovatelské služby , Potravinářská výroba (Cukrářské práce) , Prodavačské práce , Potravinářské práce (Pekařské práce) , Práce ve stravování , Provozní služby , Praktická škola dvouletá

DOD: 15.10. 2014, 12.11. 2014, 3.12. 2014, 14.1. 2015, 4.2. 2015. Celodenní stravování na internátu 87Kč/den.
Obchodní akademie, Mohelnice, Olomoucká 82
Mohelnice
Střední škola

Informační technologie (Informatika v ekonomice) , Obchodní akademie (Finanční a podnikatelská gramotnost) , Informační technologie (Informatika v ekonomice) , Obchodní akademie (Finanční a podnikatelská gramotnost)

DOD: 5.12. 2014, 17.1. 2015, dále kdykoliv po tel. domluvě. Stravování: celodenní strava pro ubytované na DM 87 Kč/den, cena za oběd: 29 Kč. Škola se stala CENTREM EKONOMICKÉHO VZDĚLÁVÁNÍ V OLOMOUCKÉM KRAJI - cílem je podpora a rozvoj podnikatelských znalostí, schopností a dovedností žáků středních škol Olomouckého kraje. Škola získala ocenění od ČŠI jako příklad dobré praxe ve výuce informačních technologií, je tvůrcem projektů ESF v oblasti e-learningu odborných předmětů a projektů ekonomické kompetence v občanském životě pro žáky a učitele.
Obchodní akademie a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, Šumperk, Hlavní třída 31
Šumperk
Střední škola

Ekonomické lyceum , Obchodní akademie

DOD: 16. 12. 2014, žáci mají možnost stravování na Střední zdravotnické škole a ubytování je možné zajistit na jiných šumperských internátech.
Gymnázium, Zábřeh, náměstí Osvobození 20
Zábřeh
Gymnázium

Gymnázium , Gymnázium

DOD : 4.12. 2014 Přijímací zkouška : testy ČJ, M. Bezbariérový přístup, cena oběda : 26 Kč. Úspěšnost u státních maturit 100%.
Gymnázium, Šumperk, Masarykovo náměstí 8
Šumperk
Střední škola

Gymnázium , Gymnázium

V posledních dvou letech studia si žáci volí 2+2 semináře podle svého zaměření. Studium doplněno uceleným komplexem aktivit zaměřených na třídní kolektiv (adaptační kurzy) motivujících ke studiu (exkurze, jazykové pobyty, zájezdy), rozvíjející tělesnou kulturu (sportovní kurzy, nepovinný tělocvik). DOD : v listopadu v tělocvičně gymnázia ( termín bude upřesněn). Druhý DOD : 28.1.2015.
Akademie J.A. Komenského, o.s. , oblast Šumperk
Šumperk
Jazyková škola

Jednoleté studium cizího jazyka